TALISMAN

OPIS MODELU 

Renault Talisman to nowoczesne rozwiązania zamknięte w bryle o wyrazistej i energetycznej stylistyce. Ten duży sedan zwraca uwagę prestiżowym wyglądem, przestronnym wnętrzem oraz gwarantuje pełną przyjemność i komfort jazdy.

Dynamizm wyglądu zewnętrznego zawdzięcza stosunkowo niskiej sylwetce, wydłużonej bryle, niewielkiemu prześwitowi oraz idealnemu stosunkowi powierzchni maski do szyb. Drapieżny wygląd podkreślają również duże, nawet 19’’ koła. Wyraźną stylistykę Renault Talisman podkreśla także wyeksponowane z chromowanego grilla logo  oraz charakterystyczne dla tego modelu światła do jazdy dziennej zaprojektowane w kształcie litery C.

Niewątpliwą zaletą prezentowanego samochodu jest jego doskonale przemyślane, funkcjonalne i przestronne wnętrze. Duża liczba schowków, przestrzeń gwarantująca wygodę siedzenia zarówno z przodu, jak i na tylnej kanapie oraz objętość użyteczna bagażnika powodują, że Renault Talisman plasuje się na pozycji lidera w swoim segmencie. Wygodne fotele klasy biznes gwarantują wygodną podróż dzięki ergonomicznemu kształtowi oraz funkcji wentylacji dostępnej w opcjach. Trzymiejscowa tylna kanapa dzielona w systemie 1/3; 2/3 zapewnia wyjątkową wygodę siedzenia. Jej atutem jest także otwór na narty.  

Prezentowany model Renault to także samochód, który wypełniono elektroniką i nowoczesnymi rozwiązaniami ułatwiającymi życie kierowcy. Jedną z nich jest karta Hands Free, która umożliwia otwieranie samochodu bez konieczności używania kluczyków. Po otwarciu samochodu automatycznie:

 • Włączają się światła: do jazdy dziennej, tylne oraz lampka sufitowa
 • Rozkładają lusterka boczne
 • Włącza się oświetlenie w okolicach progów od drzwi
 • Kierunkowskazy wskazują odblokowanie zamków u drzwi
 • Włącza się ekran cyfrowy, który wita otwierających animacją wizualną i dźwiękową
 • Cofa się fotel kierowcy w celu ułatwienia wsiadania, a następnie wraca na pierwotne miejsce

 

Renault Talisman to również samochód oferujący szeroką gamę innowacyjnych systemów audio/video połączonych z nawigacją i wysoką jakością dźwięku emitowanego przez system nagłośnienia Bose Surround.

O właściwe tempo i dynamikę jazdy dbają wydajne silniki zapewniające dobrą sprawność oraz osiągi. Renault Talisman dostępny jest w wersjach wyposażonych w 2 silniki benzynowe (w wersji Energy TCe150 i TCe200) oraz 3 silniki wysokoprężne (w wersji Energy dCi 110, dCi 130 i dCi160). Atutem wszystkich wersji silników jest niskie zużycie paliwa oraz niski poziom emisji CO2 . Model można zamówić zarówno z automatyczną 6 lub 7-biegową automatyczną skrzynią biegów, jak i z tradycyjnym, manualnym mechanizmem.

Prezentowany model samochodu wyposażono także w systemy zasadniczo poprawiające komfort i bezpieczeństwo jazdy. Do podstawowych należą:

 • System kontroli pasa ruchu
 • System kontroli odległości
 • System rozpoznawania nadmiernej prędkości poszerzony o funkcję rozpoznawania znaków drogowych
 • System monitorowania martwego pola
 • System wspomagania nagłego hamowania

Dodatkowo, Talisman otrzymał bogate wyposażenie w zakresie systemów ułatwiających prowadzenie i manewrowanie pojazdem. Do najbardziej rozpoznawalnych należą: system wspomagania parkowania Easy Park Assist, kamera cofania, automatyczny hamulec ręczny czy elektrycznie i bezdotykowo otwierana klapa bagażnika. A dzięki technologii Multi-Sense, która umożliwia wybór trybu jazdy, TALISMAN dostosowuje styl jazdy do upodobań kierowcy. System kieruje takimi technologiami, jak:

4Control czy Electronic Damper Control, a także układem kierowniczym, silnikiem, automatyczną dwusprzęgłową skrzynią biegów EDC, urządzeniami pokładowymi,  dźwiękiem pracy silnika czy oświetleniem ambientowym wnętrza.

Renault Talisman to jedyne auto w swoim segmencie, które oferuje możliwość połączenia systemu 4 kół skrętnych (4Control) ze sterowanym zawieszeniem (Electronic Damper Control).

Zapraszamy do salonu samochodowego DECAR w Warszawie, aby odkryć nowy model marki Renault.

GALERIA MODELU 

Autoryzowany Koncesjoner
RENAULT i DACIA

ul. Modlińska 154 B, 03-170 Warszawa
Szybki dojazd Mostem Północnym

ZOBACZ DOJAZD

RENAULT GODZINY

Samochody nowe
22 519 89 02
22 519 89 03

Pon-Pt: 9:00-17:00
Sobota: nieczynne

napisz do nas

Samochody dostawcze
22 519 89 05

Pon-Pt: 9:00-17:00
Sobota: nieczynne

napisz do nas

Samochody używane
22 519 89 08
22 519 89 09
Pon-Pt: 9:00-17:00
Sobota: nieczynne

napisz do nas
Części i akcesoria
22 519 89 60
Pon-Pt: 7:00-17:00
Sobota: nieczynne

napisz do nas
Serwis mechaniczny
22 519 89 30
Pon-Pt: 7:00-17:00
Sobota: nieczynne

napisz do nas
Blacharnia
22 519 89 14
22 519 89 70
Pon-Pt: 8:00-16:00
Sobota: nieczynne

napisz do nas
Ubezpieczenia
22 519 89 20
22 519 89 22
Pon-Pt: 9:00-17:00
Sobota: nieczynne

napisz do nas